SK Zichovec

SK ZICHOVEC

Rozhovor s Radkem Kroutilem


Osobně se tedy beru jako odchovanec Zichovce, tam se zrodila má láska k fotbalu a nikdy na to nezapomenu“, prozradil Radek Kroutil v rozhovoru, který s ním pro náš web vedl Jiří Kostelecký. Radek po několika letech strávených v SK Kladno přestoupil do SK Slaný, kterému bude chtít pomoci k postupu do divize. V rozhovoru se mimo jiné také dozvíte, jak se Radek ocitl u nás v Zichovci, co ho nyní vedlo ke změně dresu z Kladna do Slaného a jaké jsou jeho nejbližší fotbalové plány. 

 

V roce 2010 vyhrál Radek se zichoveckými žáky okresní přebor.

 

Radku, mohl bys nám shrnout, co tě přesvědčilo změnit divizní dres SK Kladno za SK Slaný?
V první radě najít zpět ztracenou lásku a chuť do fotbalu, to pro mě bylo na prvním místě. Chtěl jsem si znovu fotbal naplno užívat. Také jsem potřeboval vypadnout z kolotoče každodenního dojíždění na tréninky. Byl jsem z toho po těch letech přešlý a tak také to hrálo roli v rozhodování.
 

Jak hodnotíš svoje působení v SK Kladno uplynulou sezonu?
Co chybělo k postupu do vyšší soutěže?

Má sezona byla dost neúplná. Vleklá zranění mě za poslední sezony vyřadila ze hry, většinou o přípravu a tak se pak vždy těžko naskakovalo do rozběhlé sezóny. S podzimem jsem byl herně spokojen, jenže pak mi začaly osobní problémy a fotbal nebyl na prvním místě.
 

Jaké jsou ambice značně posíleného SK Slaný?
Ambice jsou určitě postup do divize. Tu si Slaný určitě zaslouží a já bych byl moc rád, kdybych se na tom mohl svými výkony podílet. Vlastně poslední týmový úspěch, jaký jsem zažil, byl ,,Double“ na Zichovci. Takže touha po postupu je z mé strany obrovská.
 

Za poslední roky se dá říci, že jsi nejúspěšnější mladý fotbalista, který prošel kluby na Slánsku.
Jak hodnotíš zpětně svoje působení ve Viktorce Plzeň a co ti chybělo nebo bys udělal jinak, aby se prosadil v Plzni?

Působení v Plzni hodnotím určitě pozitivně. Byla to skvělá zkušenost a dost mi to ve fotbalovém růstu dalo. Hned další sezonu co jsem se vrátil z Viktorky jsem na Kladně ovládl střeleckou tabulku České Ligy dorostu U19. Když jsi to vezmu zpětně, asi bych neudělal nic jinak, pro odchod jsem se rozhodl z důvodu, že většina kluků, kteří tam se mnou byli v U19 či U20 odcházeli z juniorek do 3. ligových či divizních týmu. Takže jsem se rozhodl jít zpět na Kladno a dostat se hned po dorostu do Kladenského áčka, které působilo v divizi a snažit se prosadit do mužského fotbalu.
 

Můžeš nám říct, jaké podmínky mají obecně mladí nadějní hráči při přechodu z dorostu do vyšších soutěží mužů? Dá se tím uživit nebo stavět na tom?

Tak to určitě záleží na tom, kdo se v jakém klubu nachází. Já jsem měl na Kladně přechod skvělý. Vedení mi ve všem vyhovělo a dost mi to usnadnili. Je to potom příjemný přivýdělek ke studiu a odměna za všechnu tu práci, kterou do toho člověk dal.
 

Bylo někdy období, kdy jsi chtěl s fotbalem na dobro skončit?

Tak to období jsem prožíval poslední půlrok, fotbal mě na Kladně přestal úplně bavit. Začalo to tím, že chodilo málo lidí na tréninky a ty neměly úroveň. Když se tam člověk táhne a zabije tím půlku dne tak to není zrovna příjemný. Fotbal jsem vždy miloval, musel jsem mít míč pořád u nohy a tak to pro mě bylo dost těžké. Nyní ale můžu s radostí říct, že jsem ve Slaném znovu ožil a jsem připraven na každou výzvu.
 

Co bys doporučil mladým fotbalistům, kteří chtějí něčeho dosáhnout? Jsi možná poslední, koho jsem z mladých vídal každý den a za každého počasí na hřišti.
Hlavní je asi chuť se zlepšovat, to jsem měl vždy v hlavě. Snad nebyl den, abych se neproháněl na umělce vedle 3. ZŠ, ať už sám, v dešti, sněhu či 30 stupních. Koukal jsem na videa slavných fotbalistů a představoval si, jak jednou budu na jejich místě. Vše jsem pečlivě trénoval a časem si některé věci zautomatizoval. Talent je potřeba rozvíjet a určitě to nejde jinak než tréninkem a tvrdou dřinou.
 

Radku, koho jsi vlastně odchovanec? Hrál jsi v Rýmařově, v Zichovci, ve Slaném a na Kladně a každý Tě vydává za svého.

Vyrůstal jsem v Rýmařově. Do doby, než jsme se přistěhovali do Slaného, jsem byl brankář, stejně jako můj otec. Táta pracoval v Linetu s kolegy, kteří oblékali dres Zichovce a nalákali ho tam. Takže samozřejmě stejnou cestou jsem se vydal i já. Jednou nám na mistrák ve Švermově nepřijel útočník a postavil jsem se tam já. Nasázel jsem 7 branek a my tehdy vyhráli 7:1. Od té doby góly spíš dávám, než že bych jim zabraňoval. Osobně se tedy beru jako odchovanec Zichovce. Tam se zrodila má láska k fotbalu a nikdy na to nezapomenu.
 

Na Zichovci vítáme, že se pomalu posunuješ zpátky k nám na Stadium u Lesa, ale máš ještě nějaké sportovní ambice, ať už osobní nebo v SK Slaný?

Jak už jsem říkal, v současnou chvíli pro mě šlo především o to vrátit si zpět lásku k fotbalu. Našel jsem si práci a chystám se konečně dostudovat. Každopádně stále mám ambice co nejvyšší. Rád bych se časem prosadil do nějaké nižší soutěže v zahraničí. Vždyť takových případů už bylo viz Jamie Vardy.

 

A tady již aktuálně ve slánském dresu.
Zpět na hlavní stranu
Rozpis utkání
Výsledky
Střelci
Pospíšil Luboš12
Hartman Michael6
Rubeš Ondřej3
Červenka Marek2
Dvořák Marek2
Více
Fotogalerie
Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie
Odkazy