SK Zichovec

SK ZICHOVEC

SK Zichovec se vrací do okresního přeboru!


Právě skončená fotbalová sezóna přinesla postup prvního mužstva do okresního přeboru. Zichovec se tak po čtyřech letech vrací mezi nejlepší mužstva okresu. Premiéru měl B tým a ve vyrovnaném středu tabulky obsadil pěkné sedmé místo. Další náročnou sezónu v 1. A třídě s velkým počtem zápasů a dojezdových vzdáleností zvládl dorost (8. místo). Jediným mužstvem, kterému se sezóna příliš nevydařila, jsou žáci (10. v OP). Velké ročníkové rozpětí kádru stačilo jen na předposlední místo ve své soutěži.

 

 

 

 

„A“ mužstvo bylo před sezónou pasováno do role favorita soutěže a tu i během podzimu naplnilo. Šňůru jedenácti tříbodových výher v řadě přerušila až prohra v předposledním kole na půdě Kolče. Do té doby to byla jízda „alá“ Plzeň, i když výhry třeba na hřišti Blevic (0:1) či doma proti Knovízi (2:1) se nerodily lehce. V závěrečných dvou podzimních kolech jsme nasbírali tři červené karty, přes zimu odešel na půl roku do Klobuk Havlovec, Melen nemohl být ze zdravotních důvodů pro jaro k dispozici, dvojice Korbel-Port se na jaře zapojovala již výrazně méně a DK vystavila Dragounovi stopku na předlouhých 8 zápasů. A tak ono plzeňské přirovnání sedělo i pro jarní část. Užší kádr odehrál velmi pěkný zápas v Žižicích (1:1, prohra na penalty), ale nezvládl veledůležitý zápas na hřišti druhé Zvoleněvsi, po kterém se náskok v čele tabulky smrštil na dva body. A navíc při dalším utkání venku tým zcela podcenil soupeře v Otvovicích, kde slepená sestava prohrála brankou z poslední minuty 2:1 a Zichovec tak pustil Zvoleněves o bod do čela tabulky. Utkání roku na mužstvo čekalo hned uprostřed následujícího týdne při dohrávce v Uhách. V zápase jen pro silné nervy jsme prohrávali 1:0, ale nakonec mužstvo vydřelo venkovní výhru 1:3 na hřišti, odkud dlouhodobě body moc nevozíme. Důležitá výhra vrátila mužstvu vítězné sebevědomí, se kterým neotřásla ani prohra na Tuřanech (5:2) a naopak z něj těžila v předposledním kole na hřišti doma silných Dřetovic, kde po nejlepším výkonu sezóny zcela zaslouženě vyhrálo 1:0. V následujícím posledním zápase již jen brankovou střelnicí proti Olovnici (12:0) stvrdilo postup do okresního přeboru.

Do okresního přeboru se Zichovec vrací po čtyřech sezónách. Tým, který nyní vybojoval návrat, se začal utvářet okamžitě po sestupu, kdy během letní přípravy 2014 (trenéři Novák a Tomrle) se k hráčům, kteří v týmu zůstali (Snovický, Červenka, Hartman, Dvořák, Milka, Křivánek, Hložek, Kemr) přidali nově příchozí (bratři Lukáš a Martin Vokřálové, Smrž, Krček, Dragoun, Landvojtovič a Vokal). Důležitým momentem byl příchod trenéra Romana Dragouna a založení dorostu, ze kterého začali za A mužstvo postupně nastupovat Forster, Rubeš, Havlovec, Baňka, Kutil, Falcník a Pospíšil.

Za poslední tři sezóny již do mužstva nikdo z venku nepřišel a mužstvo se sehrávalo a pod trenéry Dragounem a Hartmanem zrálo. Po čtyřech letech si naprosto zaslouženě řeklo o šanci zkusit si opět vyšší soutěž.

Děkujeme a budeme držet palce!  

 
Zpět na hlavní stranu
Rozpis utkání
Výsledky
Střelci
Pospíšil Luboš12
Hartman Michael6
Rubeš Ondřej3
Červenka Marek2
Dvořák Marek2
Více
Fotogalerie
Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie
Odkazy