SK Zichovec

SK ZICHOVEC

Radovan Kroutil doslova vlétl do kladenského áčka


Dalším fotbalistou z mládežnické líhně našeho klubu, který o sobě dal výrazně vědět, je Radovan Kroutil. V závěru letošní sezóny dostal, coby končící dorostenec v U19 a nejlepší střelec České dorostenecké ligy, šanci ve dvou zápasech v dresu divizního áčka Kladna. A premiéra to byla náramná. Do sítě soupeřů v nich nasázel hned pět branek. Dvě do sítě Motorletu a předtím tři Úvalům. S Radkem jsme si povídali nejen o těchto zápasech a jeho plánech do budoucna, ale i o jeho začátcích u nás.  

 

Radek v dresu naší přípravky na soustředění v jihočeském Hnačově (léto 2007).           Foto: archiv SKZ

 

Radku gratulujeme k úspěšné premiéře v dresu áčka Kladna. Vraťme se ale ještě na chvilku o dvanáct let zpět. Pamatuješ si ještě na svoje začátky v Zichovci?


Moc dobře si pamatuji svoje začátky v Zichovci. Bylo to v sedmi letech a přivedl mě tam táta. Poté, co jsme se přistěhovali z Moravy do Slaného, tak táta pracoval s několika hráči z A-týmu Zichovce a protože byla v Zichovci i přípravka, tak mě vzal s sebou. Do té doby jsem se stavěl vždy do branky, jako táta. Až v zichovecké přípravce jsem začal hrát v útoku a od té doby už jsem výhradně jen útočník.

 

Když se řekne Zichovec. Co si vybavíš?

 

Na Zichovec mám spoustu skvělých vzpomínek. Krásné hřiště a zázemí, kde jsem se cítil jako doma. Okolo mě byla spousta skvělých lidí, a to jak v realizačním týmu, tak spoluhráči. Se Zichovcem jsem v žácích dokázal vyhrát Lidický pohár i okresní přebor Kladenska, na což doteď velmi rád vzpomínám. V podstatě jsou to i poslední týmové ocenění jaké jsem kdy dosud získal. 


Na koho dnes nejvíce vzpomínáš?


V Zichovci jsem trénoval v přípravce pod taktovkou Dany Riegerová a poté v žácích pod Václavem Doksanským. Mám na ně skvělé vzpomínky, Vždy tam panovala výborná atmosféra, což bylo to hlavní.
S Danou Riegerovou jsem stále v kontaktu a je mi vlastně oporou až doteď.

 

Vídáš se s některými spoluhráči ještě dnes?


Bohužel už ne. Občas někoho potkám, prohodíme pár slov, ale jelikož jsem den co den na Kladně, tak není ta možnost.

 

Jaká byla Tvoje další kariéra po odchodu ze Zichovce?


Ze Zichovce jsem zamířil přímo na Kladno, kde jsem doteď. Mezitím jsem ještě působil půl sezóny (1.1. 2015-1.7. 2015) v juniorce FC VIKTORIA PLZEŇ. Byla to skvělá zkušenost a určitě i velký krok v kariéře. Obrovsky mě to herně posunulo, což dokazovala i následující sezóna v dresu dorostu Kladna. Ovládl jsem střeleckou tabulku s 31 brankami a vysloužil si pozvánku do A-týmu, kde jsem ve 2 zápasech vstřelil 5 branek.

 

Jakou děláš školu a jak se ti ji daří skloubit s fotbalem?


Studuji SOŠ a SOU Kladno, Je to asi pro všechny fotbalisty těžké skloubit fotbal a školu. Navíc i nějaký čas zabere dojíždění. Jelikož trénuji každý den tak času na ostatní věci moc není. Ráno vyrazím do školy, hned po škole na trénink a než se dostanu domů do Slaného je sedm hodin večer, takže toho času opravdu moc není. Ta dřina ale určitě stojí za to.

 

 

Jaké máš plány v další kariéře?


Moc bych si přál, aby mi teď vyšel podzim v dresu divizního Kladna, abych si rychle zvyknul na dospělý fotbal a poté se posunul někam výš. Můj sen je zahrát si německou Bundesligu, Vím, že cesta je to ještě moc dlouhá, ale udělám pro to vše.

 

Tvůj skvělý vstup do A mužů Kladna Tě opravňuje myslet určitě i výše. Neproběhlo již nějaké jednání mezi Tebou a nějakým klubem z vyšší soutěže?

Oslovily mě kluby ze 3. a  2. ligy. Dokonce se ozvalo i mužstvo z jedné nižší německé soutěže. Minimálně podzim ale mám v plánu zůstat na Kladně. Pak možná zamířím výše.

 

Radku díky za odpovědi a za příjemné vzpomínání na Tvoje začátky u nás. Přejeme Ti především pevné zdraví, ať se Ti co nejvíce vyhýbají zranění a držíme Ti palce, aby se Ti Tvoje fotbalová přání splnila.

 

Děkuji moc a pozdravuji všechny do Zichovce.

 

S Radovanem Kroutilem rozmlouval Jiří Baňka.

 

 

A tady již dvakrát v tom kladenském.                          Foto: archiv SK Kladno

 

 

 
Zpět na hlavní stranu
Rozpis utkání
Výsledky
Střelci
Pospíšil Luboš12
Hartman Michael6
Rubeš Ondřej3
Červenka Marek2
Dvořák Marek2
Více
Fotogalerie
Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie
Odkazy