SK Zichovec

SK ZICHOVEC

Ohlédnutí za právě skončenou sezónou 2015/16


O uplynulém víkendu jsme šli naposledy na soutěžní fotbal v sezóně 2015-2016, ve které měl náš klub zastoupení ve všech věkových kategoriích – přípravku, žáky, dorost a tým dospělých. Nyní přinášíme krátké shrnutí, jak si jednotlivá mužstva ve svých soutěžích vedla.

 

Sladká byla letošní fotbalová sezóna pro náš klub. I díky rodičům.     Foto Nikoln

 

Připravka

Nově založené mužstvo v soutěži obstálo velmi dobře. Sehrálo devět podzimních turnajů a na jaře potom dalších devět, již ale u jiných týmů podle podzimního umístění. U soutěží přípravek nejde o body, ale o to přitáhnout děti co nejzábavnější hravou metodou k fotbalu. A to se fotbalovému svazu daří. Mužstev přípravek je doslova jako máku. S každou vyšší věkovou kategorií ale mládežnických mužstev bohužel ubývá. V naší přípravce končí silný ročník 2005. Zvažujeme tedy pro příští sezónu přihlásit, po jednoroční odmlce, opět mladší žáky. Jádro týmu by vytvořili právě hráči končící v přípravce.

 

Žáci

Mužstvo se opíralo o velmi silný roční 2001 (osm hráčů), který nyní přechází do dorostu. Kromě čtvrtého místa v okresním přeboru je třeba zmínit i úspěšný postup až do finále Lidického poháru, kde mužstvo těšně prohrálo oba zápasy (Brandýsek, Tuchlovice). Tým byl rovněž na mezinárodním fotbalovém turnaji ve Francii. Mužstvo mělo velmi dobrý podzim, kdy až do posledního kola neokusilo porážku v normální hrací době a drželo se dlouho v čele okresního přeboru. Na jaře se do výkonů týmu určitě projevila našlapaná termínová listina (mistrovské zápasy, Lidický pohár, turnaj ve Francii), kdy se mužstvo několikrát nesešlo v optimální sestavě. V tabulce skočili žáci nakonec se získanými 54 body na čtvrtém místě (první Novoměstský Kladno 64 body). Nejlepším střelcem mužstva byl střední záložník Ondřej Veltruský s 35ti brankami, následovaný Martinem Šebestou (17) a Pavlem Zemanem (13).  

 

Ondřej Veltruský se vypracoval v nepostradatelnou oporu.                   Foto Nikoln 

 

Dorost

Mužstvo potvrdilo očekávanou suverenitu v okresním přeboru a v celé sezóně jen jednou klopýtlo. S náskokem 14ti bodů si tak v předstihu zajistilo postup do krajské soutěže. Hráčskou perspektivu mužstvo má. Čtyři hráči sice končí, ale osm jich k mužstvu přichází z žáků. Mužstvo má vyrovnaný hráčský kádr. Spolehnout se mohlo v brance na Jiřího Falcníka a nejlepšího střelce celého okresního přeboru Ondřeje Rubeše (36), kterého stihal opět náš hráč Michal Tygl  (31). Všichni už teď ale s velkou nedočkavostí vzhlížíme k nové sezóně. 

 

Mistři okresního přeboru dorostu Kladenska pro sezónu 2015/16.     Foto Nikoln

                                                                                                   


A-tým

Se ziskem 48 bodů obsadilo mužstvo celkově páté místo v okresní soutěži III. třídy, skupiny B. Po podzimu je to tedy sice zhoršení o jedno místo, ale s ohledem na časté problémy se sestavou je to rozhodně umístění, které bereme. Mužstvu se nedařilo zvládat penaltové rozstřely a bonusové body mu tak v konečném účtu chyběly právě k udržení čtvrtého místa. Dalším důvodem je nedisciplinovanost hráčů. Až příliš se pouští do diskuzí s rozhodčími po odpískání. Naši útočníci po červených kartách chyběli v součtu hned v jedenácti zápasech (téměř polovina sezóny), což znatelně ovlivnilo naši ofenzivní sílu. I proto se nejlepším střelcem mužstva stal záložník Marek Dvořák (11), následovaný Michalem Dragounem (8) a Michaelem Hartmanem (6).

Na třech věcech je třeba do nové sezóny zapracovat.

  1. Rozšířit hráčský kádr (s ohledem na pravidla nového přestupního řádu bylo nutné toto zrealizovat již během června)
  2. Zlepšit disciplínu v docházce na zápasy a odstranit řečnění se sudími.
  3. Zabezpečit pravidelné tréninky.

Pokud se toto podaří, má mužstvo potenciál hrát v příští sezóně o příčky nejvyšší.

 

Dva piliře A týmu. Bratři Lukáš (vlevo) a Martin Vokřálové.                    Foto Nikoln

 

Podtrženo a sečteno za celý klub.

Sezóna nám přinesla jeden postup, jedno čtvrté a jedno páté místo. Skvělý výsledek.

Všem trenérům a hráčům děkujeme za jejich práci a výbornou reprezentaci našeho klubu! Dívákům a sponzorům pak za jejich přízeň.

 

Za fotografie děkujeme naší dvorní fotografce Nikole Novákové. Všichni jsme jeden tým!

 

 

 

 
Zpět na hlavní stranu
Rozpis utkání
Výsledky
Střelci
Pospíšil Luboš12
Hartman Michael6
Rubeš Ondřej3
Červenka Marek2
Dvořák Marek2
Více
Fotogalerie
Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie
Odkazy