SK Zichovec

SK ZICHOVEC

Fotbalové jaro je tady. Zichovec začne v Knovízi.


Pro mnohé z nás až nekonečně dlouhá zimní fotbalová pauza je konečně u konce! Skvělá to zpráva pro všechny příznivce "kulatého nesmyslu". O nadcházejícím víkendu se zvedne opona okresních soutěží Kladenska a naplno tak opět vypuknou boje o body. Tentokráte v jarních fotbalových odvetách.

Přestávka přinesla i několik novinek u našeho prvního mužstva.

 

To zahájilo přípravu na jaro v polovině února a absolvovalo pět přípravných zápasů. V přípravě samozřejmě nejde o výsledky, ale potěšující bylo, že až na druhopoločasový výpadek proti Sokolu Klobuky, odehrál náš tým s mužstvy z okresních přeborů více než vyrovnané partie.

Trenér Roman Dragoun mohl být především spokojen s přístupem mladých dorostenců. „Pozitivem zimní přípravy je zjištění, že již dnes by šlo řadu z nich prakticky okamžitě zařadit do mužů," sdělil našemu webu.

Což se může a i bude našemu prvnímu mužstvu velmi hodit, protože ve srovnání s podzimním kádrem, dochází pro jarní část k jeho hráčskému oslabení. Hned s několika hráči nemůže trenér pro jaro počítat. Jaroslav Petržilka pokračuje ještě půl roku v Jedomělicích, na půlroční hostování odchází do Tuřan Stanislav Milka, Marek Krček po plastice vazů na jaře k dispozici rovněž nebude, spíše nepravděpodobný je návrat Michala Melena po podzimním zranění kolena. Po přípravě proti Peruci se delší čas na hřišti neobjeví Lukáš Vokřál (těžký výron v kotníku) a asi ani Ondřej Herout, který si proti Panenskému Týnci obnovil podzimní zranění kolena. Naopak by se do jarních bojů měl již zapojit rekonvalescent Pavel Bernášek a Vojtěch Smrž (půlroční hostování ze Sokola Tuřany).

Sečteno a podtrženo – bez pravidelné výpomoci dorostenců se tým na jaře neobejde.

K tomu trenér Roman Dragoun dodává: „ Věřím, že právě díky zapojení dorostenců nenastane obávaný nedostatek hráčů. I proto vidím náš cíl pro jaro udržet se v horní polovině tabulky“.

Připomeňme, že po podzimní části je „A“ mužstvo na pátém místě v tabulce se ziskem 26ti bodů.

V sobotu 26.3. zahájí tým jaro zápasem v Knovízi (15hod.) a první domácí mistrovské utkání sehraje v sobotu 2.4. proti Sokolu Uhy (16:30).

 

O víkendu rovněž startuje i okresní přebor starších žáků. Naše mužstvo zavítá v neděli, 27.3. od 10:15, do Zlonic.

Dorost a starší přípravka začínají až o druhém dubnovém víkendu.

 

Při domácích zápasech „A“ mužstva se můžete opět těšit na našeho hlasatele Zbyňka France, který se po podzimní odmlce opět vrací za mikrofon.

 

Tak na viděnou na fotbale!

 

          

Kdo začne v sobotu v Knovízi v brance od začátku? To je určitě jedno z dilemat trenéra Romana Dragouna. Na snímku vlevo Dominik Vokal, vpravo jeho brankářský kolega Radim Křivánek. Ten se rovněž osvědčil i v roli asistenta v přátelském utkání proti Sokolu Hříškov. 

 

 

 
Zpět na hlavní stranu
Rozpis utkání
Výsledky
Střelci
Fotogalerie
Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie
Odkazy