SK Zichovec

SK ZICHOVEC

Podzimní ohlédnutí


Právě probíhající sezóna je v polovině a chystá se k zimnímu spánku. Po delší době jsme přihlásili do soutěže opět i přípravku a máme tak zastoupení ve všech věkových kategoriích. To je asi ta nejdůležitější zpráva podzimu 2015. Udělejme jen krátké ohlédnutí za skočenou "půlsezónou" po jednotlivých mužstvech.

 

Připravka

Nově založené mužstvo v soutěži obstálo velmi dobře. Sehrálo devět turnajů a v nich odehrálo celkem osmnáct zápasů. Turnajový systém je určitě zajímavý a pro děti i zábavnější. V nich převažovaly ty vítězné zápasy (10) nad prohranými (8). Na jaře se mužstva rozdělí do nových skupin podle podzimního výsledku a zápasy tak budou určitě těžší a budou se jezdit i větší vzdálenosti k turnajům. V mužstvu je nyní patnáct hráčů ve věku od šesti do deseti let. Herně se tým opíral především o Ondřeje Pinďáka, který je současně již i kapitánem žáků. Dále o Jakuba Podroužka a Vandu Snopovou, kteří rovněž hrají i za starší žáky. Velmi nás těší rostoucí počet místních malých fotbalistů.

 

  

(kapitán starších žáků a přitom teprve hráč přípravky - Ondřej Pinďák uniká obraně Lhoty v utkání st. žáků SK Zichovec - SK Lhota 8.11.2015) 

 

Žáci

Až do posledního kola v Brandýsku neokusili žáci prohru v normální hrací době a drželi se v čele okresního přeboru. Drželo se jich i potřebné štěstíčko, když ve třech zápasech rozhodli o zisku bodů až v úplném závěru zápasů. V Tuchlovicích vyrovnali z poslední akce a doma se Lhotou dokonce v poslední minutě smázli dvougólové manko a vždy uspěli v následných penaltách. V tabulce skočili nakonec se získanými 29ti body na fantastickém druhém místě jediný bod za vedoucí Lhotou. Mužstvo těží z velmi silného ročníku 2001. Nejlepším střelcem mužstva během podzimu byl Ondřej Veltruský se 14ti brankami, následovaný Martinem Šebestou (10) a Pavlem Zemanem (7).  

 

(utkání dorostu SK Zichovec - Sokol Hostouň, 31.10.2015, v akci Luboš Pospíšil)

Dorost

Mužstvo potvrdilo očekávanou suverenitu v okresním přeboru a v deseti zápasech jen jednou prohrálo (v posledním kole 5:4 ve Smečně). Zápasy vyhrávalo mužstvo poměrně vysokým rozdílem a pokud by bývalo zvládlo i poslední mač s druhým Smečnem, mohlo si již prakticky v předstihu balit kufry do I.A třídy.  Druhé Smečno ztrácí pět bodů a protože zápasy se na jaře budou hrát ještě dvoukolově, není hotovo. Navíc v posledním kole se zranila mužstvu opora v brance Jiří Falcník a prognóza nevypadá optimisticky. Dva nejlepší střelci mužstva Ondřej Rubeš (20 branek) a Michal Tygl (16) jsou i na prvních dvou místech střelecké tabulky okresního přeboru.

                 

(Jan Snovický měl o osud A-týmu v letní přestávce velké obavy. S podzimním výsledkem může být ale kapitán týmu určitě spokojen)                                                                        


A-tým

Se ziskem 26-ti bodů obsadilo mužstvo po podzimu čtvrté místo, šest bodů za vedoucí Černucí, s bilancí 9 výher (z toho 2x na pokutové kopy) a 4 prohry (1x na pokutové kopy). Podzimní cíl byl tak o šest bodů překročen. Pozitivem bylo doplnění kádru o dalšího brankáře (Dominik Vokal) a hráče do pole Marka Krčka a Michala Hulcra. Po dlouhém zranění se na hřiště navíc vrátil Martin Vokřál a po kratší odmlce, i když nepravidelně, nastupovali Martin Korbel, Stanislav Milka a Michael Hartman. I tak ale nebyl kádr mužstva příliš široký. Dlouhodobě se zranili Pavel Bernášek a Michal Melen. Jaroslav Flégl pak po utkání v Otvovicích přestal chodit na fotbal. A tak se v několika zápasech mužstvo muselo spolehnout na výpomoc dorostenců a výhru nad Tuřany obstarali právě oni.

Gólově se nejvíce prosadil Michal Dragoun (7), následovaný Markem Dvořákem (5) a Davidem Procházkou (4). V záloze se mužstvo mohlo tradičně spolehnout na výkony Jana Snovického a v obraně zaslouží absolutorium za celý podzim Marek Červenka.

Největší posilu mužstvo získalo v osobě nového hlavního trenéra Romana Dragouna. Rodák z Hořešovic od zápasu v Kolči rozšířil realizační tým mužstva. Řadu hráčů již znal ze svého dřívějšího trenérského působení a tak nepřišel do neznámého prostředí. Jeho pozitivní fotbalová nálada a umění povzbudit tým i když se nedaří, nalila hráčům do žil chuť do fotbalu, kterou jsme zejména  v letní přípravě postrádali.

 

(nový trenér A-týmu Roman Dragoun)
Zpět na hlavní stranu
Rozpis utkání
Výsledky
Střelci
Pospíšil Luboš12
Hartman Michael6
Rubeš Ondřej3
Červenka Marek2
Dvořák Marek2
Více
Fotogalerie
Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie
Odkazy