SK Zichovec

SK ZICHOVEC

Podzimní ohlédnutí


Právě probíhající sezóna je v polovině a chystá se k zimnímu spánku. Po delší době jsme přihlásili do soutěže opět i přípravku a máme tak zastoupení ve všech věkových kategoriích. To je asi ta nejdůležitější zpráva podzimu 2015. Udělejme jen krátké ohlédnutí za skočenou "půlsezónou" po jednotlivých mužstvech.

 

Připravka

Nově založené mužstvo v soutěži obstálo velmi dobře. Sehrálo devět turnajů a v nich odehrálo celkem osmnáct zápasů. Turnajový systém je určitě zajímavý a pro děti i zábavnější. V nich převažovaly ty vítězné zápasy (10) nad prohranými (8). Na jaře se mužstva rozdělí do nových skupin podle podzimního výsledku a zápasy tak budou určitě těžší a budou se jezdit i větší vzdálenosti k turnajům. V mužstvu je nyní patnáct hráčů ve věku od šesti do deseti let. Herně se tým opíral především o Ondřeje Pinďáka, který je současně již i kapitánem žáků. Dále o Jakuba Podroužka a Vandu Snopovou, kteří rovněž hrají i za starší žáky. Velmi nás těší rostoucí počet místních malých fotbalistů.

 

  

(kapitán starších žáků a přitom teprve hráč přípravky - Ondřej Pinďák uniká obraně Lhoty v utkání st. žáků SK Zichovec - SK Lhota 8.11.2015) 

 

Žáci

Až do posledního kola v Brandýsku neokusili žáci prohru v normální hrací době a drželi se v čele okresního přeboru. Drželo se jich i potřebné štěstíčko, když ve třech zápasech rozhodli o zisku bodů až v úplném závěru zápasů. V Tuchlovicích vyrovnali z poslední akce a doma se Lhotou dokonce v poslední minutě smázli dvougólové manko a vždy uspěli v následných penaltách. V tabulce skočili nakonec se získanými 29ti body na fantastickém druhém místě jediný bod za vedoucí Lhotou. Mužstvo těží z velmi silného ročníku 2001. Nejlepším střelcem mužstva během podzimu byl Ondřej Veltruský se 14ti brankami, následovaný Martinem Šebestou (10) a Pavlem Zemanem (7).  

 

(utkání dorostu SK Zichovec - Sokol Hostouň, 31.10.2015, v akci Luboš Pospíšil)

Dorost

Mužstvo potvrdilo očekávanou suverenitu v okresním přeboru a v deseti zápasech jen jednou prohrálo (v posledním kole 5:4 ve Smečně). Zápasy vyhrávalo mužstvo poměrně vysokým rozdílem a pokud by bývalo zvládlo i poslední mač s druhým Smečnem, mohlo si již prakticky v předstihu balit kufry do I.A třídy.  Druhé Smečno ztrácí pět bodů a protože zápasy se na jaře budou hrát ještě dvoukolově, není hotovo. Navíc v posledním kole se zranila mužstvu opora v brance Jiří Falcník a prognóza nevypadá optimisticky. Dva nejlepší střelci mužstva Ondřej Rubeš (20 branek) a Michal Tygl (16) jsou i na prvních dvou místech střelecké tabulky okresního přeboru.

                 

(Jan Snovický měl o osud A-týmu v letní přestávce velké obavy. S podzimním výsledkem může být ale kapitán týmu určitě spokojen)                                                                        


A-tým

Se ziskem 26-ti bodů obsadilo mužstvo po podzimu čtvrté místo, šest bodů za vedoucí Černucí, s bilancí 9 výher (z toho 2x na pokutové kopy) a 4 prohry (1x na pokutové kopy). Podzimní cíl byl tak o šest bodů překročen. Pozitivem bylo doplnění kádru o dalšího brankáře (Dominik Vokal) a hráče do pole Marka Krčka a Michala Hulcra. Po dlouhém zranění se na hřiště navíc vrátil Martin Vokřál a po kratší odmlce, i když nepravidelně, nastupovali Martin Korbel, Stanislav Milka a Michael Hartman. I tak ale nebyl kádr mužstva příliš široký. Dlouhodobě se zranili Pavel Bernášek a Michal Melen. Jaroslav Flégl pak po utkání v Otvovicích přestal chodit na fotbal. A tak se v několika zápasech mužstvo muselo spolehnout na výpomoc dorostenců a výhru nad Tuřany obstarali právě oni.

Gólově se nejvíce prosadil Michal Dragoun (7), následovaný Markem Dvořákem (5) a Davidem Procházkou (4). V záloze se mužstvo mohlo tradičně spolehnout na výkony Jana Snovického a v obraně zaslouží absolutorium za celý podzim Marek Červenka.

Největší posilu mužstvo získalo v osobě nového hlavního trenéra Romana Dragouna. Rodák z Hořešovic od zápasu v Kolči rozšířil realizační tým mužstva. Řadu hráčů již znal ze svého dřívějšího trenérského působení a tak nepřišel do neznámého prostředí. Jeho pozitivní fotbalová nálada a umění povzbudit tým i když se nedaří, nalila hráčům do žil chuť do fotbalu, kterou jsme zejména  v letní přípravě postrádali.

 

(nový trenér A-týmu Roman Dragoun)
Zpět na hlavní stranu
Rozpis utkání
Výsledky
Střelci
Rubeš Ondřej6
Forster Hugo2
Dragoun Michal1
Dvořák Marek1
Hartman Michael1
Více
Fotogalerie
Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie Vstup do fotogalerie
Odkazy